Askerî okullardan ayrılanlar kanuna göre üniversitelere yerleştiriliyor Reviewed by Momizat on . YÖK Başkanı, dün bir gazetede yer alan iddialarla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir üniversitenin kendilerine danışılmadan öğrenci yerleştiri YÖK Başkanı, dün bir gazetede yer alan iddialarla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir üniversitenin kendilerine danışılmadan öğrenci yerleştiri Rating:
You Are Here: Home » Eğitim Haberleri » Askerî okullardan ayrılanlar kanuna göre üniversitelere yerleştiriliyor

Askerî okullardan ayrılanlar kanuna göre üniversitelere yerleştiriliyor

YÖK Başkanı, dün bir gazetede yer alan iddialarla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı. Bir üniversitenin kendilerine danışılmadan öğrenci yerleştirilmesine itiraz ettiğinin hatırlatılması üzerine Özcan şöyle konuştu: “İtirazları olamaz, çünkü kanun böyle gerektiriyor. ‘Bunları not sırasına göre dizin, bölümü olan yerlere yerleştirin’ diyor. Biz kanun ne diyorsa onu yaptık.” ‘Bu konuda üniversitelere danışmak söz konusu olabilir mi?’ sorusu üzerine de Özcan, “Hayır, danışmamız gerekmiyor.” karşılığını verdi.

Bu arada, geçen sene üniversite öğrencileri için çıkarılan af kanunundan kara, deniz ve hava harp okullarından atılan 627 öğrencinin yararlandığı ortaya çıktı. Askeriye ve polis okullarından atılanların bir daha aynı kuruma dönememesi ve af kanununda bu kişilerin YÖK tarafından belirlenecek devlet üniversitelerine yerleştirilmelerinin amir hüküm olması nedeniyle YÖK, bu kişilerin 627′sini çeşitli devlet üniversitelerine yerleştirdi.

Askerî okullardan ayrılanlar kanuna göre üniversitelere yerleştiriliyor

VN:F [1.9.22_1171]
Rating: 0.0/5 (0 votes cast)

Leave a Comment

Scroll to top